ontsnap even mee aan alles wat alledaags is

De serie Skipping Class herinnert je aan de keren dat je spijbelde, en hoe leuk dat was.

door Olga Kortz
|
27 februari 2017, 2:25pm

Het is krokusvakantie in de meeste delen van het land, dus wie nog onder de leerplicht valt mag even tijdelijk ontsnappen aan de realiteit. Voor wie vandaag wel naar school moet, is het daarom misschien wel een ideale dag om stiekem te spijbelen. Fotografenduo Koers von Cremer legde dat gevoel vast in deze nieuwe serie Skipping Class. Wij spraken de twee kort over wat er leuk is aan ontsnappen en jong zijn in 2017.

Waarom besloten jullie je vooral te richten op modefotografie?
Eigenlijk hebben we dat niet bewust besloten. Ons werk van 2012 begon bijvoorbeeld heel conceptueel, we vertrokken toen enkel vanuit een bepaalde masculiene thematiek. Door de jaren heen is het inderdaad langzaam richting mode gegroeid, maar we fotograferen ook veel stillevens. We leggen bijvoorbeeld net zo lief leegstaande voetbalvelden in het oosten van het land vast, als dat we modellen portretteren. Het liefst werken we met een combinatie tussen die twee, zodat je een hele omgeving rondom een persoonlijkheid in beeld kan brengen.

Waarom is het af en toe zo leuk om even te ontsnappen?
Ontsnappen jullie graag?
Ontsnappen is heerlijk. Door middel van fotografie kun je hele verhalen vertellen. Zo is ons werk een bewust gecreëerde wereld vol stilistische verwijzingen naar onze jeugd en de definitie van masculiniteit. Voor ons is ontsnappen dus eigenlijk juist terugkeren, naar onze jeugd.

Wat is er zo mooi aan jong zijn in 2017?
De mogelijkheid om ons vol te focussen op datgene wat we het liefst doen: fotograferen.

Credits


Tekst Olga Kortz
Fotografie Koers von Cremer
Styling Suze Kuit
Haar en make-up Carlos Saidel
Modellen Kaito en Mathilde @ Rebel Management

Tagged:
spijbelen
koers von cremer
skipping class