een boodschap van i-D frankrijk: hoe moeten we nu verder?

Ons team in Parijs reageert op de tragische gebeurtenissen van afgelopen vrijdagavond.

door i-D Staff
|
17 november 2015, 12:01pm

Het is moeilijk om maandagochtend op je werk te verschijnen en je te realiseren dat alles wat ons twee dagen geleden nog raakte nu zo anders voelt. Erger nog: het voelt ongepast.

Hoe moeten we het nog hebben over cultuur en mode na deze gebeurtenissen? Hoe kunnen we het woord 'cool' nog gebruiken na deze aanslagen? Hoe kunnen we het hebben over de passie en het verlangen van de Franse jeugd, als juist zij zijn aangevallen? We weten het niet.

Een maand geleden kwamen we met onze eerste video over de 'go zones' van Parijs. Daarin wilden we laten zien hoe mooi, divers, levendig en creatief onze stad is. We wilden laten zien hoe het leven doorging na de aanval op Charlie Hebdo. Dat we het leven zelfs sterker, beter en mooier maakten. Aan wie lieten we dat zien? Ook dat weten we niet.

Het enige dat we nu weten is dat we nóg meer van onze stad en haar inwoners houden. Onze jeugd is sterk, trots en vol waardigheid. Ze gaan de straat op met frisse moed, klaar om te vergeven.

Dus we gaan zo bescheiden en welwillend mogelijk door met wat i-D het beste doet: praten met jou over jou (wie je ook bent, waar je ook vandaan komt) en over alle mooie dingen die we nog willen bereiken.

Credits


Illustratie Jean Jullien

Tagged:
Parijs
i-d france